Základní škola a Mateřská škola Sepekov, budova ZŠ

Návod pro první přihlášení pdf

Vstupte do fotogalerie Základní školy Sepekov

Družina: 60 Kč měsíčně.

Kroužek: 300 Kč za rok,
Dovedné ruce 400 Kč/pololetí.

Foto první třída 2020/21

Bezpečný internet pro děti

1. Nikdy nesděluj adresu svého bydliště, telefonní číslo domů nebo adresu školy, kam chodíš, jména a adresy rodičů a rodinných příslušníků i jejich telefonní čísla do práce, někomu, s kým  ses seznámil/a prostřednictvím internetu, jestliže ti to rodiče nebo lidé, kteří se o tebe starají, přímo nedovolí.
2. Pokud se neporadíš s rodiči, neposílej nikomu po internetu fotografii, číslo kreditní karty nebo podrobnosti o bankovním účtu a vůbec žádné osobní údaje.
3. Nikdy nikomu, ani nejlepšímu příteli, neprozraď heslo nebo přihlašovací jméno svojí e-mailové schránky nebo počítače.
4. Nikdy si bez svolení rodičů nedomlouvej osobní schůzku s někým, s kým ses seznámil/a prostřednictvím internetu. Doma musí bezpodmínečně vědět, kam jdeš a proč. I když ti rodiče nebo lidé, kteří se o tebe starají, dovolí se s takovým člověkem sejít, nechoď na schůzku sám/sama a sejděte se na bezpečném veřejném místě.
5. Nikdy nepokračuj v chatování, když se ti bude zdát, že se tam probírají věci, které tě budou přivádět do rozpaků nebo tě vyděsí. Vždy o takovém zážitku řekni rodičům nebo lidem, kteří se o tebe starají.
6. Nikdy neodpovídej na zlé, urážlivé, nevkusné nebo hrubé e-maily. Není tvoje vina, že jsi tyto zprávy dostal/a. Když se ti to stane, oznam to rodičům.
7. Nikdy neotvírej soubory přiložené k elektronickým zprávám (e-mailům), pokud přijdou od lidí nebo z míst, které neznáš. Mohou obsahovat viry nebo jiné programy, které by mohly zničit důležité informace a významně poškodit software počítače nebo vymazat data uložená v počítači.
8. Vždy řekni rodičům nebo lidem, kteří se o tebe starají, o všech případech, kdy ses setkal s nepříjemnými nebo vulgárními výrazy na internetu, totéž platí pro obrázky s vulgární tematikou.
9. Vždy buď sám/sama sebou a nezkoušej si hrát na někoho, kým nejsi (na staršího, na osobu jiného pohlaví apod.).
10. Vždy pamatuj na následující pravidlo a chovej se podle něho: jestliže některá webová stránka bude obsahovat upozornění, že je určena jen pro dospělé nebo jen pro lidi od určitého věku, musí se to respektovat a ti, kteří nevyhovují kritériím, nemají takovou stránku otevírat.
11. Domluv se s rodiči na pravidlech používání internetu a poctivě je dodržuj. Především se domluv, kdy můžeš internet používat a jak dlouho.
12. Provždy si zapamatuj další pravidlo: když ti někdo na internetu bude nabízet něco, co zní tak lákavě, že se to nepodobá pravdě, nevěř mu – není to pravda.
13. Jestliže na internetu najdeš něco, o čem jsi přesvědčen, že je to nelegální, oznam to rodičům.

Warning: include(paticka.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/zssepekov.cz/zssepekov.cz/bezp_internet_pro_detil.php on line 116

Warning: include(): Failed opening 'paticka.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/zssepekov.cz/zssepekov.cz/bezp_internet_pro_detil.php on line 116