Základní škola a Mateřská škola Sepekov, budova ZŠ

Bc. Brigita Kabóková

Provoz družiny

Provoz: ráno od 6:15 do 7:25,
odpoledne od konce vyučování do 16:00 hod.

Měsíční poplatek: 60 Kč.

„MY SE NUDY NEBOJÍME!"

Činnost je zaměřena na rekreaci, odpočinek, rozvíjení zájmů, pohybu na čerstvém vzduchu a osvojení pravidel bezpečného chování dětí.
Probíhá formou pestré, otevřené nabídky a příležitostných činností.

RYCHLÍ JELENI v Sepekově zachráněni

Ve školní družině při ZŠ a MŠ Sepekov sídlí indiánský kmen RYCHLÍ JELENI. Před Velikonocemi je okradl imaginární kmen VELKÉ SOVY o kouzelná vejce předpovídající počasí. Děti se s bohatým doprovodem vydaly po stopách zlodějů a plněním úkolů na dobrodružné stezce v přírodě se všichni zasloužili o jejich vysvobození.
Například Wildu zaujala historka o babičce, Ráďa se cítil důležitě, že už si umí úkoly zapsat, Luky byl nadšený z každého úkolu i z toho, že si je může přečíst sám. Martínkovi byly všechny úkoly jasné, dobře splnitelné. Lucince, Tomíkovi, Fildovi, Sofince, Marečkovi a Kačence se hra a trasa moc líbila. Janek byl trochu zklamaný, že nemůže potrestat imaginární zloděje, ale líbil se mu příběh o babičce. Matymu se nejvíc líbil indiánský běh a vymýšlení druhů ptáků a hmyzu. Robíkovi a Tobíkovi ještě házení žabek a objevení kolonie čmeláků podzemních.
Protože cesta byla dlouhá, v cíli na ošatce seděla místo vajec vylíhnutá kuřátka z vlny. Každé dítě z družiny si jedno odneslo domů, spolu s kamínkem se svým jménem, v upomínku na toto dobrodružství. Po návratu do školy na ně čeká další odměna v družině. Stezka byla přístupná od středy 31.3. do Velikonočního pondělí 5. 4. Aprílové počasí nám ukázalo, co umí. Od velikého tepla, až po sníh a mráz. Na vině zřejmě byla ukradená vejce předpovídající počasí a nyní už JARO DORAZÍ.
Všem moc děkujeme za krásné reakce i inspiraci do budoucna. Maminka prvňáčka to krásně shrnula: „Byly to dvě hodiny klidu, dítě v poklusu nestačilo vymýšlet hlouposti. Příště s námi můžete zase počítat.“
Tak my vás bereme za slovo!
Tým vychovatelek ZŠ a MŠ Sepekov.
Jana Soldátová

Velká družinová stopovací hra

Od středy 31. 3. 2021 od 14 hod. a v průběhu dalších dnů během Velikonoc můžete společně (rodiče s dětmi) vyrazit na Velkou družinovou stopovací hru, v duchu hesla: POHYBU SE NEBOJÍME. Hra končí v pondělí 5. 4. 2021. Start bude individuálně v altánu před školou, kde si vyzvednete mapu trasy. Přineste si propisku a papír.
PŘEJEME KRÁSNOU PROCHÁZKU A DOBROU NÁLADU.

Novinky z družiny

Vyzkoušeli jsme si tkaní, oslavili další narozeniny a vykouzlili draka z kelímku. Také jsme nezapomněli na své milované doma a vytvořili malé dárečky. Vyrobili jsme lapače zlých snů, snad budou fungovat. Namalovali jsme duhové domečky, karnevalové masky a již se těšíme na jaro. S první třídou jsme dočetli knihu Dobrodružství v říši hmyzu a začali číst knihu Dinosaurus. Druhá třída začala číst Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka.

Zimní radovánky

Letošní zimu si opravdu užíváme. Zahráli jsme si na malíře a naším plátnem byl sníh. Použili jsme potravinářské barvy, protože PŘÍRODA JE NÁŠ KAMARÁD. Vyhledávali jsme stopy ve sněhu a určovali, která zvířátka se pohybují v našem okolí. Pozorovali jsme zvětšené vločky a porovnávali, zda jsou stejné či ne a postavili jsme sněhové stavby.

Stavíme a tvoříme

Z Cihliček a Lega vytvoříme, na co si vzpomeneme, dokonce i kombajn.

Vánoce 2020 jsou tady!

Asi jsme byli hodní, dostali jsme spoustu dárečků.

Hurá sníh! Zima 2020-21

Letos si sníh opravdu užijeme.

Advent 2020, možná přijde i Mikuláš.

Podívejte se, jak jsme si zkrátili nekonečný čas těšení v adventním čase. Překvapil nás i Mikuláš se svojí nadílkou.

Indiánský rok začíná

Čelenku již máme a indiánský pokřik umíme.

Oslavujeme společně

Kdo má dnes narozeniny? Jako kamarádi si vždy společně popřejeme.

Už se známe

Tak to jsme my a školní rok 2020/2021 si společně užijeme!

Co se u nás děje

Nahlédněte koutkem očka k nám.

Kmenová pravidla

Společně jsme vytvořili kmenová pravidla i plán celoroční hry.

Co se u nás změnilo

V době „koronavirové“ karantény získalo vybavení školní družiny nový kabát. Od 25. 5. 2020 si zde pobyt užili kamarádi navštěvující odpolední činnosti. Tématy výzdoby jsou: Život pod zemí, Život v lese, Pohybem ke zdraví, Hrajeme si na školu.