Florbal v Milevsku

Florbal v Milevsku 1

Ve čtvrtek 18. 4. se tři týmy ZŠ Sepekov představily na florbalovém turnaji v Milevsku. Hrálo se systémem každý s každým a pro týmy umístěné na prvních třech místech byly připraveny medaile.

1. kategorie – hoši 1. – 3. třída

Kluci se postupně utkali proti: 1. ZŠ Milevsko, ZŠ Petrovice, 2. ZŠ Milevsko a ZŠ Kovářov. Vítězství v posledním utkání o čtyři góly rozhodlo o držiteli bronzových medailích pro naši školu.

Výkon chlapců zápas od zápasu rostl. Především smůla v zakončení nás připravila o šanci bojovat o lepší umístění.

2. Kategorie – hoši 4. – 5. třída

Kluci odehráli svá utkání proti stejným týmům jako jejich mladší spolužáci, jen místo ZŠ Petrovice změřili své síly proti ZŠ Chyšky. Se ziskem jednoho vítězství jsme obsadili 4. místo.

O šanci bojovat o lepší umístění nás znova připravila lepší šikovnost v zakončení a chvilkové ztráty v koncentraci, které soupeři bohužel dokázali potrestat.

3. Kategorie – dívky 1. – 5. třída

Dívky ve svém turnaji nastoupily proti: ZŠ Kovářov, 1. ZŠ Milevsko, ZŠ Petrovice, 2. ZŠ Milevsko a ZŠ Chyšky. Dívky jako jediné ze tří našich týmů dokázaly do turnaje vstoupit vítězně, a i od toho se odvíjel průběh turnaje. Před posledním utkáním jsme věděli, že výhra nám 100 % zajistí druhé místo za suverénními dívkami z 1. ZŠ Milevsko. Všichni kluci z obou našich týmů celý zápas hlasitě podporovali své spolužačky (viz videa). Dívky za maximální nasazení byly odměněny vstřeleným gólem (viz video), který se po závěrečném hvizdu ukázal jako vítězný. V ten moment mohla mezi dívkami vypuknout čistá euforie, radost z krásného umístění.

Při závěrečném vyhlášení si dívky neodnesly jen medaile, ale i pochvaly z úst několika učitelů z jiných škol. Jejich umístění bylo největším, milým překvapením turnaje.

Všichni si zaslouží pochvalu za dnešní reprezentaci školy, obrovská pochvala patří dívkám. Znova jsme dokázali, že i naše menší škola, se může rovnat i větším školám.

Fotky a videa

Autor: JR