Fotbalový turnaj v Písku

V úterý 23. 4. se kluci z 8. a 9. třídy zúčastnili fotbalového turnaje v Písku. Celkem se na turnaji představilo 8 škol rozdělených do dvou skupin po čtyřech.

Naše škola ve skupině změřila své síly postupně proti ZŠ J. K. Tyla (1:0), ZŠ T. G. Masaryka (0:1). Před posledním utkání s ZŠ J. Husa jsme věděli, že i remíza nás posouvá do bojů o medaile. Utkání kluci zvládli a po závěrečném hvizdu byl výsledek utkání 2:0.
V semifinále jsme nastoupili proti vítězi druhé skupiny Gymnázium Písek, které jsme prohráli po statečném boji 1:0 a čekalo nás utkání o 3. místo. V něm jsme nastoupili proti ZŠ E. Beneše, která prohrála své semifinále s ZŠ T. G. Masaryka na penalty. V zápase o třetí místo si oba týmy vypracovaly své brankové příležitosti, ale ani jeden tým nedokázal vstřelit branku. Z toho důvodu o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy, v kterých byla šťastnější žáci ZŠ E. Beneše.
Všem chlapcům patří velké poděkování a pochvala za příkladnou reprezentaci školy.

Autor: JR